AndroidİnternetMobilTeknoloji haberleri

Xiaomi’den beklenen MIUI 13 açıklaması

MIUI 13 ha geldi ha gelecek derken sağlam bir kaynaktan liste yayınlandı. Xiaomi 12 ile gelmesi beklenen yeni arayüz hakkında detayları aktarıyoruz.

Xiaomi, her geçen gün büyüyen teknoloji firmaları arasında. Özellikle yaptığı uygun fiyatlı cihazlarla ve akıllı ev ürünleriyle birçok kullanıcının ilgisini çekmeyi başarıyor. Ayrıca sunduğu teknolojilerle de kullanıcıları tatmin etmeyi büyük ölçüde başarıyor.

Şirket, geçtiğimiz günlerde kendi arayüzleri MIUI 12.5‘in geliştirilmiş ve 3. kararlı sürümünün çıkış planını duyurmuştu. Bu planda eğer bir sıkıntı çıkmazsa Aralık ayı sonunda yeni sürüm tamamen karşımıza çıkmış olacak. Peki, yeni nesil arayüz MIUI 13 ne zaman karşımıza çıkacak?

MIUI 13 hakkında çok fazla şey söylendi ve genelde bu söylemlere göre arayüzün yakın zamanda gelmeyeceği yönündeydi. MIUI 12 sorunları ve MIUI 12.5‘in kısıtlı dağıtımı, MIUI 13‘ün 2022‘nin ortalarına kadar bir kişiselleştirme katmanı olarak arka planda kalmasını sağlamıştı. Bugün, resmi sunum tarihi de onaylanmış oldu.

MIUI 13 resmi olarak 16 Aralık’ta piyasaya sürülüyor!

Artık MIUI 13‘ü resmi olarak görmek için 2022‘ye kadar beklememiz gerekmeyecek. Şirketin acele etmesi ve zaten elinde kararlı sürümün olması dağıtıma başlamaya hazır olduğunu gösteriyor. Firma, en azından bazı şeyler hakkında net görünüyor. Çünkü büyük olasılıkla MIUI 13’ün bazı cihazlara beta yoluyla gelme ihtimalide bulunuyor.

Xiaomi, tüm detayları, işlevleri ve değişiklikleri 16 Aralık günü, yani yaklaşık 20 gün içinde açıklayacak. “Kötü” haber ise, özelleştirme katmanının Çin‘de tanıtılması. Dağıtım, her zaman olduğu gibi, önce menşei ülkede başlayacak ve bir süre sonrada Batı ülkelerine dağıtım gerçekleşecek.

Hangi Xiaomi telefonları MIUI 13’e güncellenecek ?

Ayrıca sonunda global sürümde olmayan bazı işlevlerin sunulacağını da bilmelisiniz. En iyi örnek ise, katmanın uluslararası hale geldiğinde, genellikle Avrupa pazarlarında olmayan Xiaomi sihirbazı ve AI entegrasyonu diyebiliriz.

Açık olan şu ki, 16 Aralık‘tan itibaren her şey daha net olmaya başlayacak ve 2022‘nin başlarında ise MIUI 13 kararlı sürümünü çok sayıda cihazda görebileceğiz.

MIUI 13 çok yakında karşımıza çıkacak!

Dün akşam Xiaomi’nin grup şirketlerinden biri olan Redmi’nin genel müdürü Lu Weibing, Çin’in Twitter’ı olarak tanınan Weibo üzerinden bir paylaşımda bulundu. Bu paylaşım sonrasında çoğu teknoloji sever heyecanlandı. Weibing paylaşımında yeni MIUI 13 sürümünün yakında tanıtılacağını söyledi.

Xiaomi şirketinde çalışan bazı kişilere göre MIUI 13 çok daha farklı olacak. İddialarına göre yeni arayüz kullanıcılara daha iyi bir deneyim sunacak. Ayrıca yeni MIUI 13, Android 11 ve Android 12 sürümlerinde çalışacak. Geçtiğimiz Ağustos ayında şirketin CEO’su Lei Jun, yeni arayüz MIUI 13‘ün bu yılın sonunda geleceğini söylemişti.

 

Xiaomi genel müdür yardımcı Qiao Zhongliang, bu durumu önleyebilmek adına kullanılmadığı zaman konum servislerini kapatmayı önerdi. Qiao Zhongliang açıklamasında konum servislerinin açık olması durumunda arka planda bazı uygulamaların devreye girdiğini ve şarjı azalttığını söyledi. Peki, sizin düşünceleriniz neler? MIUI 13 hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı ve görüşlerinizi aşağıda belirtmeyi unutmayın.

Geçtiğimiz yılın sonunda MIUI 12 tanıtılmıştı. MIUI 12 ile birlikte animasyonlarda ve güvenlikte yeni geliştirmeler karşımıza çıkmıştı. Bu sene tanıtılması beklenen MIUI 13 ile birlikte bizleri daha gelişmiş teknolojiler karşılayacak.

IT Home’a göre Xiaomi, resmi bir yazı yayınladı. Bu listede 5G olan ve MIUI kullanan cihazların şarjlarının neden çabucak bittiği açıklandı. Listede ilk başta %18 oranıyla konum servislerinin açık olması yer alıyor. Ardından %17 ile uygulamaların çok fazla güç tüketmesi geliyor. Ayrıca ekranın sürekli açık kalması ve en yüksek parlaklıkta kullanılması da şarjın hızlıca tükenmesinin nedenleri arasında.

admin

Güncel teknolojiyi ve farklı bakış açısıyla sunmaya ziyaretçilerine teknoloji haberlerini sunmayı hedefleyen bilenyazar.net, amacı heryerde olan haber değil farklı haber amacıyla bugüne kadar yayın hayatına devam etti ve ediyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu