AndroidApple-iOSSosyalmedya

Twitter’da yeni dönem! Elon Musk kararını verdi… İste o Anlar

Twitter'ı satın almak isteyen Elon Musk, paranın öz kaynak kısmını 6.25 milyar dolar artırdı ve Tesla hisselerini de teminat olarak göstererek kredi miktarını sıfıra indirdi.

Dünyanın en zengin insanı olmasının yanında, tüm iş insanları arasında en popüler isimlerden de biri olan Elon Musk, son zamanlarda Twitter’ı satın alma hamlesiyle gündemden düşmüyordu. İlk olarak ünlü sosyal medya platformunun %9,2’lik hissesini satın alan, ardından ise tamamına sahip olabilmek için harekete geçen ünlü milyarder, bu uğurda 44 milyar doları gözden çıkarmıştı.

Bununla birlikte hızlı başlayan görüşmeler Elon Musk’ın platformdaki robot hesapların sayısından şüphe duymasıyla kesintiye uğramıştı. Satış sürecini onaylayan Twitter yönetimi, Elon Musk’ın isteklerini yerine getirmek için taviz üzerine taviz verse de, ünlü milyarder kendisine sunulan bilgilerden bir türlü tatmin olmadı. Normal şartlar altında böyle bir durumda Twitter yönetiminin resti çekmesi bekleniyordu ancak iptal haberini duyuran yine Elon Musk oldu.

 

Elon Musk, gündemi belirlemeye devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda Twitter‘ı satın alacağını duyuran Tesla ve SpaceX CEO’su, şirketin sahte ve spam hesapların sayısı konusunda doğru bilgi vermediği gerekçesiyle ilk başta 44 milyar dolarlık Twitter anlaşmasını askıya aldı. Geçtiğimiz günlerde ise yukarıda belirttiğimiz nedenden dolayı tamamen feshetti.

Elon Musk, Twitter ile dalga geçti

Elon Musksatın alımı tamamen durdurmasının ardından gündemi belirleyen paylaşımlarına bir yenisini ekledi. Twitter, fesih kararı sonrası Musk’ın şirketi satın alması için yasalar çerçevesinde gerekli adımları atacağını duyurdu. İş insanı da buna atıfta bulunarak platformdan alaycı bir paylaşım yaptı.

Bu süreç iki taraf içinde oldukça zorlu geçti. Bir adım ileri, iki adım geri şeklinde gidildi. Özellikle Musk, Twitter’ın kendisiyle paylaştığı verilerin doğru olmadığını iddia etti. Bunun başında ise spam/bot hesap sayısının kendisine yüzde 5 oranında olduğunun söylenmesi geliyor. Zira iş insanının özel araştırmasına göre gerçek sayı bunun 4 katı kadar. İki taraf arasında ipler tam da burada koptu

admin

Güncel teknolojiyi ve farklı bakış açısıyla sunmaya ziyaretçilerine teknoloji haberlerini sunmayı hedefleyen bilenyazar.net, amacı heryerde olan haber değil farklı haber amacıyla bugüne kadar yayın hayatına devam etti ve ediyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu