AndroidGoogleMobilTanitimlarTeknoloji haberleri
Trend

Xiaomi Redmi K50 serisinin özellikleri sızdı

Xiaomi alt markası Redmi ile orta üst seviyede pazar payını büyütme peşinde.

Xiaomi, akıllı telefon pazarında ilk sıraya oturmak için vites yükseltmeye devam ediyor. Redmi K40 Pro ile uygun fiyatlı amiral gemisi savaşına katılan Xiaomi, sızdırılan özellikler doğruysa K50 Pro Plus işlemcisi ile yine zirveye oynamanın peşinde.

Weibo’da Redmi K50 serisi hakkında ilk teknik bilgileri Panda is Bald adlı kullanıcı sızdırdı. Henüz ortaya çıkan detaylar kısıtlı olsa da, fikir vermesi açısından önemli. Haberde kullandığımız görsel Redmi K40 serisine aittir.

 

Redmi K50 serisi ve ilk ortaya çıkan özellikleri

Xiaomi, özellikle 2020 yılından itibaren Huawei’den boşalan koltuğu devralmak için üst ve orta üst seviyede yeni seçeneklerel tüketicinin karşısına çıktı. Bugün ortaya çıkan bilgilere bakılırsa Çinli marka Redmi K50 serisi ile de bu alışkanlığa devam edecek.

Ortaya çıkan özelliklere bakılırsa Redmi K50 özellikleri arasında Samsung’un E5 Amoled paneli ve 48 Megapiksel ana kamera detayları ortaya çıktı. Buna göre Redmi K50 Pro modelinde ise yine E5 Amoled panel ve 50 Megapiksel ana kamera karşımıza çıktı.

K50 serisinin en üst düzey akıllı telefonu K50 Pro Plus ise gene E5 Amoled açık oturum ve 108 Megapiksel ana kamera ile gelecek. Sadece bunların haricinde K50 Pro Plus özellikleri içinde işlemci detayı da karşımıza çıktı. Buna bakılırsa amiral gemisi katili olacak telefon Snapdragon 898 ile gelecek. Redmi K50 Pro Plus modelinde ek olarak 120W süratli şarj desteği de karşımıza çıkıyor.

Aynı Weibo kullanıcısı, yapmış olduğu başka bir paylaşımda Xiaomi’nin Snapdragon 870 işlemcisinin yer almış olduğu bir telefon üstünde çalıştığını da deklare etti. Buna bakılırsa adı belli olmayan bu model FHD Plus ekran çözünürlüğü, 120 Hz ekran yenileme ve 108 Megapiksel ana kamera ile gelecek. Bu adı gizli saklı Xiaomi telefon 67W süratli şarj desteği ve 5000 mAh batarya ile gelecek.

Xiaomi’nin K50 serisinin öteki iki modelinde ise MediaTek işlemci ile karşımıza çıkma ihtimali var. Şu an için sızdırılan bir informasyon olmasa da, marka daha rekabetçi fiyat politikası için orta üst düzey cihazlarında da MediaTek işlemcileri tercih etmeye başladı.

admin

Güncel teknolojiyi ve farklı bakış açısıyla sunmaya ziyaretçilerine teknoloji haberlerini sunmayı hedefleyen bilenyazar.net, amacı heryerde olan haber değil farklı haber amacıyla bugüne kadar yayın hayatına devam etti ve ediyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu