AndroidApple-iOSİnternetMobilTeknoloji haberleri

WhatsApp’tan yeni hamle: Bir Telegram özelliği test edilmeye başlandı

Sızdırılan bilgilere göre WhatsApp, uzun süredir beklenen mesaj düzenleme özelliğini nihayet test etmeye başladı.

Popüler platformlar Twitter ve WhatsApp, ‘düzenleme butonuna’ sahip olmadıkları için eleştiri yağmuruna tutuluyordu. Twitter’ın ‘düzenle’ butonu hakkında açıklamasından sonra WhatsApp, mesaj düzenleme özelliğini test etmeye başladı.

WhatsApp, ekran paylaşma özelliği için çalışmalarını tamamladı

Google Play Beta Programı aracılığıyla yeni bir güncelleme yayınlayan şirket, uygulama sürümünü test kullanıcıları için 2.23.11.19’a yükseltme imkanı sundu. Bazı tasarım değişiklikleriyle karşımıza çıkan yeni sürüm, çevrimiçi toplantılarda kullanılan ekran paylaşma özelliğine sahip.

Yukarıda yer alan ekran görüntüsünde görebileceğiniz gibi, arama çubuğunda bulunan yeni simgeye dokunduğunuzda ekranınızı paylaşabileceksiniz. Bu özelliğin Android‘in eski sürümlerinde ve grup aramalarında devre dışı bırakılabileceğini belirtelim.

Görüntülü arama sırasında ekran içeriğinizin sürekli olarak iletilmesine rağmen, işlemi istediğiniz zaman durdurabilirsiniz. Ayrıca, bu özellik yalnızca ekranınızın içeriğinin paylaşılmasına izin vermeniz durumunda etkinleştirilir.

Ekran paylaşım özelliğini web, masaüstü ve iOS sürümlerine ne zaman geleceği henüz bilinmiyor. Şirketin haziran ayında yeni özelliğini Android kullanıcılarına sunacağı tahmin ediliyor.

Android 2.23.11.19 için WhatsApp beta güncellemesini yükleyen bazı kullanıcılar, yeni alt gezinme çubuğuyla ilgili birkaç küçük değişiklik fark ettiklerini açıkladı. Artık alt gezinme çubuğundaki sekmeler sırasıyla Sohbetler, Çağrılar, Topluluklar ve Durum şeklinde listelenecek.

Siz yeni özellik hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

WHATSAPP, MESAJ DÜZENLEME ÖZELLİĞİNE KAVUŞUYOR

ShiftDelete’in haberine göre; şirket, geçen aylarda mesajlara belirli emojilerle tepki verme özelliğini kullanıcıların beğenisine sundu. Telegram’da birçok kullanıcı tarafından aktif olarak kullanılan özellik, fazladan mesaj gönderme sorununu ortadan kaldırıyor.

Yaklaşık 5 yıl önce düzenleme butonunu test eden WhatsApp, bilinmeyen bir nedenden dolayı özelliği aktif etmedi. WABetaInfo ekibi, geçtiğimiz günlerde yeni özelliğin tekrar test edildiğini fark etti.

 

ESKİ MESAJI GÖSTERMEYECEK

Kullanıcılar, yeni özellikle birlikte yazım yanlışlarını kısa süre içerisinde değiştirebilecek. Test edilen mesaj düzenleme butonunda eski mesajı gösterme özelliği ne yazık ki bulunmuyor. Analistler, şirketin yeni özelliği aktif etmeden önce düzenlenmiş mesajı göstermeyi de sunacağını tahmin ediyor.

WhatsApp’ın mesaj düzenleme özelliğini herkesten sil seçeneğinde olduğu gibi süreli yapacağı tahmin ediliyor. Henüz bu sürenin ortalama kaç dakika olacağı bilinmiyor.

Yeni özellik, WhatsApp Android uygulamasında test edilmeye başlandı. iOS ve masaüstü uygulamalarında da yakın zamanda test edileceği düşünülüyor.

admin

Güncel teknolojiyi ve farklı bakış açısıyla sunmaya ziyaretçilerine teknoloji haberlerini sunmayı hedefleyen bilenyazar.net, amacı heryerde olan haber değil farklı haber amacıyla bugüne kadar yayın hayatına devam etti ve ediyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu