Apple-iOSGuncelİnternetMobil

iOS 14.5 Beta çok önemli bir sorunu çözdü

Kullanıcılar bir süredir Apple’a, pil sağlığının doğru raporlanmadığı yönünde şikayetlerde bulunuyordu ancak iOS 14.5’in altıncı beta sürümü bu sorunu çözmeyi başardı.

Şirket, değişiklik listesinde iPhone 11 serisi için yeni kalibrasyon aracını geliştirdiğini açıklamıştı fakat bu aracın ortalama iki haftada normal duruma geleceğini de belirtmişti.

Apple, iOS 14.5 kararlı sürümü önümüzdeki günlerde piyasaya sürecek. Bu sürüm beklenirken beta sürecinde de sona doğru gelindi. Ancak Apple, finale doğru kullanıcılar için çok önemli olan bir sorunu daha giderdi.

Son zamanlarda pil kalibre sorunlarından dolayı şikayetçi olan iPhone kullanıcıları, Apple’ın yayınladığı iOS 14.5 beta 6 sürümüyle çözüme kavuştu. iPhone 11 modellerinde görülen bu sorun, güncelleme ile ortadan kalktı.

iPhone 11 serisinin pil sorunu iOS 14.5 ile ortadan kalktı

Apple, birkaç haftadır iPhone 11 serisi kullanıcılarından pil sağlığının doğru raporlanmadığı yönünde şikayetler alıyordu. iOS 14.5’in altıncı beta sürümü sorunu tam olarak çözdü. Şirket değişiklik listesinde iPhone 11 serisi için yeni kalibrasyon aracını geliştirdiğini duyurmuştu. Ancak bu aracın, ortalama iki haftada stabil hale geleceğini vurgulamıştı.

Aynı sorundan muzdarip olan 9to5Mac yazarı Benjamin Mayo da iPhone 11 Pro modelinin pil sağlığının iyileştiğini Twitter’dan takipçileriyle paylaştı. Mayo’nun paylaştığı ekran resmine göre cihazın pil sağlığı, yüzde 86’dan yüzde 90’a çıktı. Bu da Apple’ın iOS 14.5 beta 6 güncellemesiyle sorunu çözdüğünü açıkça gösteriyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu