SosyalmedyaAndroidApple-iOSGoogleİnternetTanitimlar

Google Pixel Watch 2 özellikleri netleşiyor

10 Mayıs’ta Pixel 7a ve Pixel Fold modellerini tanıtacağı Google I/O etkinliği gerçekleştirilecek

10 Mayıs’ta Pixel 7a ve Pixel Fold modellerini tanıtacağı Google I/O etkinliği gerçekleştirilecek. Analistler, gelecek hafta gerçekleştirilecek etkinlikte Pixel Watch 2 modeliyle ilgili bazı detayların paylaşılacağını tahmin ediyor

 

Ekim ayında düzenleneceği belirtilen etkinlikte, Pixel 8 serisi ve Pixel Watch 2 modelleri tanıtılacak. İlk versiyona benzer tasarım ile geleceği belirtilen Pixel Watch 2, daha büyük ekrana ve daha ince çerçeveye sahip olacak.

Google Pixel Watch 2, gücünü Qualcomm tarafından üretilen Snapdragon W5 Plus Gen 1 işlemciden alacak. 2022 yılında tanıtılan ve giyilebilir cihazlarda kullanılan işlemcide 4 adet Cortex-A53 çekirdeği bulunuyor. Cortex-A55 çekirdeklere 1 adet Cortex-M55 eşlik ediyor. 4nm teknolojisiyle üretilen işlemci, enerji verimliliği konusunda oldukça iddialı

Yeni nesil Pixel Watch’un neler sunacağı henüz bilinmese de önceki nesilde kullanılan Exynos 9110 ve 1GB RAM’in terk edilmesi bekleniyor. Yazılımsal optimizasyonlar ile başarılı sayılabilecek bir batarya ömrü sunan Google, 5nm sürecinde geliştirilen Exynos W920 veya 4nm sürecinde geliştirilen Snapdragon W5+ Gen 1 çip setine geçerse çok daha başarılı bir batarya ömrü sunacaktır. WearOS tarafında ciddi yenilikler sunması beklenmeyen cihaz muhtemelen benzer bir tasarıma sahip olacak ancak umarız Google, cihazın çerçevelerini önceki nesilden daha ince yapar. Sağlık takibi konusunda ise cihazın sıcaklık sensörüne sahip olması mümkün görünüyor.

admin

Güncel teknolojiyi ve farklı bakış açısıyla sunmaya ziyaretçilerine teknoloji haberlerini sunmayı hedefleyen bilenyazar.net, amacı heryerde olan haber değil farklı haber amacıyla bugüne kadar yayın hayatına devam etti ve ediyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu