AndroidApple-iOSİnternetMobilSosyalmedya

WhatsApp grup sohbetlerine özel yeniliğini duyurdu!

WhatsApp, küme aramalarını daha kapsamlı hale getirmek için bir avuç özellik eklediğini duyurdu. Şirket geçtiğimiz yıl yaşanan zımnilik ve güvenlik sorunlarından ötürü bir çok meseleyle karşılaşmıştı, lakin bu periyotta küme sohbetlerine yönelik çalışmalarını artırdı.

WhatsApp’ın küme sohbetlerine yönelik sunduğu özelliği, Android Central tarafından tespit edilen bir tweet’le birlikte ortaya çıktı. Şirket, hafta itibariyle, küme çağrılarınızdaki muhakkak şahısları hem sessize alabileceğinizi hem de bildiri gönderebileceğinizi duyurdu. Birinci özellik küme sohbetlerinde gereksiz bildirim bombardımanında olma sorununun önüne geçebilir. Şirket ayrıyeten, biri bir küme görüşmesine katıldığında sizi bilgilendirecek bir afiş ekledi.

WhatsApp son periyotlarda bir dizi yeni özellik tanıttı. Küme arama fonksiyonunun yanı sıra, bu hafta, insanlara profil fotoğrafları ve Son Görülme durumları üzerinde daha detaylı denetimler sağlayan yeni kapalılık geçişlerinin eklendiğini de gördük. Uygulama son periyotlarda farklı özellikler eklemeye devam ediyor. En tanınan iletileşme kümesi olan WhatsApp ayrıyeten nihayet Android kullanıcılarının sohbet geçmişlerini yeni bir shoppingmode iPhone’a taşımasını da kolaylaştırdı.

Uzun müddettir sohbet taşıma hayli sorunlu bir durumdu denebilir. Şirket bu sorunu aşmak için sohbet taşıma olayını çok daha kolay bir hale getirdi.

Geçtiğimiz aylarda sesli aramalardaki maksimum kişi sayısını 32’ye çıkaran WhatsApp, şimdi de bazı yeni güncellemeler duyurdu. Bu yeniliklerde en çok öne çıkan ise grup sohbetleri sırasında belirli kişileri sessize alabilecek olmak.

Paylaşılan bilgilere göre WhatsApp, kullanıcıların bir grup aramasında belirli kişileri sessize almasına veya mesaj göndermesine olanak tanıyacak. Görüşme sırasında, katılımcılar ayrıca bir kişinin ekran dışında görüşmeye katıldığını gösteren bir afiş veya gösterge görecek ve bu da WhatsApp’ın büyük toplantılar sırasında faydalı olabileceği anlamına geliyor.

Arama sırasında herhangi birinin sesini kapatma seçeneğinin yalnızca aramayı yapan kişiyle sınırlı olmadığı, diğer katılımcıların da arama sırasında herhangi birinin sesini kapatabileceğini belirtiliyor. Belirtilenlere göre özelliği kullanmak da gerçekten oldukça basit. Öncelikle kullanıcıların arama sırasında ilgili kişiyi seçmesi gerekiyor. Bu seçimin ardından katılımcıyı sessize alma veya bireysel bir mesaj gönderme seçenekleri katılımcının karşısına çıkıyor.

WhatsApp’ın tek yeniliği kişileri sessize almak da değil. Şirket, yeni gizlilik özelliklerini de duyurdu. Kullanıcılar profil fotoğrafı, son görülme durumu gibi bilgileri belirli kişilerin görmesine izin verebilecek ya da bunu engelleyebilecek. Bu da kullanıcıların WhatsApp’ta, istenmeyen kişileri kendinden uzaklaştırması için ideal bir özellik diyebiliriz. WhatsApp, geçtiğimiz yıl olası gizlilik önlemleri nedeniyle varsayılan olarak son görülmeleri yabancılardan gizlemeye başlamıştı.

eni özellikler hem iOS hem de Android kullanıcıları için yavaş yavaş sunulmaya başlandı. Kullanıcılar, WhatsApp hesaplarındaki özellikleri yakında etkinleştirebilecekler. WhatsApp‘ın son sürümünü kullanmayanlar ise özelliklerden yararlanamayacaklar.

 

admin

Güncel teknolojiyi ve farklı bakış açısıyla sunmaya ziyaretçilerine teknoloji haberlerini sunmayı hedefleyen bilenyazar.net, amacı heryerde olan haber değil farklı haber amacıyla bugüne kadar yayın hayatına devam etti ve ediyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu