Apple-iOSMobilTanitimlar

Türkiye’de bir ilk! iPhone 13 modellerini teslim ettiler!

Türkiye'de bir ilk yaşandı. Türkiye’nin en büyük Apple Premium Reseller ‘ı Troy, iPhone 13 lansmanında bir ilke imza attı.

Türkiye’de bir ilk! iPhone 13 modellerini teslim ettiler!

Türkiye’nin en büyük Apple Premium Reseller ‘ı Troy, iPhone 13 lansmanında bir ilke imza attı. ‘Süper güç iPhone 13’e Troy farkıyla Türkiye’de ilk sahip olanlardan biri ol’ vaadi ile yola çıkan marka, iPhone 13 ailesini herkesten önce deneyimlemek isteyenlere, verdiği sözünü tuttu.

Troy, 24 Eylül’de ön siparişe açılan ve 1 Ekim 2021 gece 00:01 itibariyle satışa sunulan iPhone 13 ailesine özel, gece teslimatı seçeneği sundu.  www.troyestore.com üzerinden ön sipariş veren ilk 100 kişiyi, iki saat içinde yeni telefonları ile buluşturdu.

Bolt Kargo iş birliğiyle hazırlanan kampanyada, ön sipariş veren ilk 100 kişi, 02:00’ye dek telefonlarını kapıda smokinli Bolt Kargo ekibinden teslim aldılar. Türkiye’de bir ilk olan bu özel teslimatlar ile Troy, müşterilerine yine bir ilki yaşatmış oldu.

Bu uygulamanın muazzam bir premium hissiyatı verdiğini söyleyebiliriz. Düşünsenize bir telefon alıyorsunuz. Çıkışından 2 saat sonra smokinli kargo görevlisi  tarafından kapınıza teslim ediliyor. Neresinden baksanız 10/10’luk teslimat.

Apple, geçtiğimiz yıl piyasaya sürdüğü iPhone modellerinde köşeli tasarıma geçiş yapmış ve ardından neredeyse tüm ürün gamını benzer şekilde güncellemişti. Şimdi de iPhone 13 tasarımı bundan nasibini almış durumda. Tasarım noktasında yeni iPhone’ların bir önceki nesile göre en büyük farkı ise kamera lenslerinin yerleşiminde karşımıza çıkıyor. Zira önceden alt alta konuşlanan lensler, yeni iPhone’larla birlikte çapraz bir şekilde bizleri karşılıyor.

Yeni iPhone’lar IP68 su geçirmezlik sertifikasıyla birlikte maksimum 6 metre derinliğindeki suda 30 dakikaya kadar bozulmadan kalabiliyor. iPhone 13 mini ve iPhone 13 renkleri ise siyah, beyaz, mavi, kırmızı ve pembe renklerden oluşuyor.

iPhone 13 mini için 5,4 inç ve iPhone 13 için 6,1 inç olan panellerin kendileri %28 daha parlak. HDR parlaklığı 800 nit’e kadar maksimum dış mekân parlaklığına ve 1200 nit’lik bir zirveye ulaşıyor. HDR’den bahsetmişken, yeni paneller Dolby Vision, HDR10 ve HLG standartlarını destekliyor.

Yeni iPhone 13 ve 13 mini’nin kalbinde Apple A15 biyonik yer alıyor. Apple’a göre A15, mevcut herhangi bir akıllı telefondaki en hızlı yonga seti. A15, iki yüksek performanslı CPU çekirdeğine ve dört ek yüksek verimliliğe sahiptir ve verimli bir 5nm üretim düğümü üzerine inşa edilmiştir.

Yeni A15, cihazda ses ve görüntü tanıma ve diğer gelişmiş makine öğrenimi görevleri gibi özelliklere güç sağlayan yeni bir 16 çekirdekli Neural Engine’e de sahip. Buna ek olarak, gemide yeni bir ISP, iki kat daha fazla önbellek, ayrıca yeni bir görüntü motoru ve yeni video kodlayıcılar ve kod çözücüler mevcut.

iPhone 13 ekranındaki en büyük iyileştirme, çentik kanadında bizleri karşılıyor. Zira kaç zamandır küçültülmesi beklenen çentik, ahizenin ekran üstündeki çerçeveye taşınmasıyla birlikte %20 daha küçük bir forma bürünüyor.

Şimdiye dek ekranla ilgili en merak edilen konulardan biri de “iPhone 13 mini kaç inç?” sorusuydu. California Streaming etkinliğiyle birlikte bu soru da cevap buldu. Öyle ki iPhone 13 mini, 5.4 inç büyüklüğünde 2340 x 1080 piksel çözünürlüklü OLED ekrana sahip. iPhone 13 ise 2532 x 1170 piksel çözünürlüklü 6.1 inç ekrana ev sahipliği yapıyor.

Yeni ekranlar %28 daha parlak. Böylece her iki telefon da normal kullanımda maksimum 800 nit parlaklık seviyesine çıkabilirken, HDR içeriklerde ise maksimum 1200 nit parlaklık seviyesine ulaşabiliyor.

 

admin

Güncel teknolojiyi ve farklı bakış açısıyla sunmaya ziyaretçilerine teknoloji haberlerini sunmayı hedefleyen bilenyazar.net, amacı heryerde olan haber değil farklı haber amacıyla bugüne kadar yayın hayatına devam etti ve ediyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu