Apple-iOSİnternetMobilTanitimlarTeknoloji haberleri

PC’nin yerini alacak iPad Pro 2021 tanıtıldı!

Apple bildiğiniz gibi geçtiğimiz yıl ARM tabanlı M1 çipine Mac modellerinde geçiş yapmıştı. Cupertinolu firma bu çipi şimdi iPad Pro'ya getiriyor.

Apple’ın devrim yaratan iPad Pro serisine yeni bir üye eklendi. iPad Pro 2021 ailesi sunduğu özellikler ile PC’nin yerini bu sefer almaya geliyor. Güçlü işlemcisi, şık tasarımı ve efektif kullanımı ile dikkat çeken iPad Pro hakkında her şeyi sizler için bir araya getirdik.

Apple bildiğiniz gibi geçtiğimiz yıl ARM tabanlı M1 çipine Mac modellerinde geçiş yapmıştı. Cupertinolu firma bu çipi şimdi iPad Pro’ya getiriyor. Bu da iPad Pro’yu dünyanın en iyi tableti yapıyor. Android cephesinden hiç bir tablet yeni iPad Pro ile baş edebilecek güçte değil olamaz da. Apple bu konuda artık çıtayı hiçbir rakibinin erişemeyeceği bir noktaya çekti.

iPad Pro, PC’lerin yerini alması için 2 TB’lık depolama birimi ile geliyor. Ayrıca USB-C bağlantısı Thunderbolt bağlantısını da destekliyor. Bu sayede veri aktarımı PC’lerden bile hızlı olacak. Ayrıca iPad Pro 5G bağlantısı ile gelerek MacBook’larda olmayan avantajı eline alıyor.

Apple, bugün iPad Pro cihazına ilişkin yeni bir reklam filmi yayınladı. iPad Pro 9.7 inç12.9 inç cihazlarının çok yönlülüğüne vurgu yapılan reklamda, kullanıcıların tablet üzerinden bütünen bir bilgisayar deneyimi yaşayabileceklerinin altı çiziliyor.

“What’s computer (Bilgisayar nedir)?” başlığı ile kullanıcılara sunulan reklam, şirketin tablet çözümlerine verdiği önemi, yüklediği görevi net olarak ortaya koyuyor.

Ekran konusunda yine farkını konuşturan Apple, XDR ekranı iPad Pro modeline getiriyor. HDR’ı en doğru şekilde veren ekranlardan birini iPad Pro’ya getiren Apple, 1.600 nite kadar parlaklık sunuyor. Apple’ın aktardığına göre XDR monitöründeki ekranı iPad Pro’ya getirmişler. Bu mini-led tabanlı ekran konusunda yeni bir devrin başlayacağını gösteriyor.

Ekrandan bahsetmişken, ekranda 120 Hz ProMotion özelliği ve P3 Gamut desteği yer alıyor. Ayrıca Apple Pencil ile de uyumlu. RAM tarafında ise 16 GB RAM‘e kadar destek veriliyor.

Kamera tarafında ise ana kameraya ultra geniş kamera eşlik ediyor. Ayrıca LiDAR sensör bu modelde de yer alıyor.

iPad Pro 2021 modelinin 11 inç modeli 799 dolar ve 12.9 inç modeli 1.099 dolardan başlayan fiyatlar ile önümüzdeki günlerde satışa sunulacak.

iPad Pro’nun Türkiye fiyatı da açıklandı. 11 inç 8.599 TL’den ve 12.9 inç 11.999 TL’den satışa sunulacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu