SosyalmedyaAndroidApple-iOSGuncelİnternet

Netflix kan ağlıyor! Abone kayıpları ciddi miktarda arttı

Netflix’in abone sayısını artırma uğraşı 2022’nin birinci çeyreğinde dehşetli bir dönüş yaşadı. Şirket, 4. çeyreğe kıyasla global olarak

Netflix‘in abone sayısını artırma uğraşı 2022’nin birinci çeyreğinde dehşetli bir dönüş yaşadı. Şirket, 4. çeyreğe kıyasla global olarak 200.000 abone kaybı bildirdi ve daha da büyük kayıpların geleceğini kestirim ediyor. Netflix, ikinci çeyrekte 2 milyona kadar abone kaybedebileceğini kestirim ediyor.

Netflix kan ağlıyor! Abone kayıpları önemli ölçüde arttı

Netflix, hissedarlarına yazdığı mektupta, “Gelir büyümemiz kıymetli ölçüde yavaşladı” dedi. “Covid, 2020’deki büyümemizi kıymetli ölçüde artırmıştı ve 2021’deki yavaşlayan büyümemizin birçoklarının Covid’in ilerlemesine bağlı olduğuna inanmamıza neden oldu.” Netflix, çeyreği kabaca 222 milyon aboneyle bitirdi, bu yüzden hala en büyük yayıncı, lakin şirket artık bir dizi zorlukla karşı karşıya.

Ocak ayında Netflix, iki yıl içinde birinci aylık abonelik artışını duyurdu. Bugünkü kar raporuna nazaran ise Netflix, ABD ve Kanada’da 600.000 müşterisini kaybettiğini duyurdu. Şirket bunun büyük ölçüde “beklentilerimizle tıpkı doğrultuda olan fiyat değişikliğimizin bir sonucu” olduğunu söylüyor. Akış devi geçtiğimiz günlerde, halihazırda sahip olduğu kullanıcılardan elde edilen geliri en üst seviyeye çıkarmak için şifreleri ve giriş bilgilerini paylaşan müşterilerin üzerindeki vidaları sıkacağını belirtti. Netflix artık 100 milyon kadar hanenin hizmeti paylaşılan şifreler aracılığıyla kullandığını kestirim ediyor. Netflix, durumun bir sonucu olarak “Birçok pazarda üyeliği büyütmek daha zor” dedi.

Netflix CEO’su Reed Hastings daha önce şifre paylaşımı uygulamalarını alışılması gereken bir şey olarak nitelendirmiş ve bunun aile üyeleri arasında “meşru” olduğunu belirtmişti. Firma ayrıca hesap paylaşımının Netflix’in daha fazla kullanıcıya ulaşmasını sağlayarak büyümesini hızlandırdığını söylemişti.

admin

Güncel teknolojiyi ve farklı bakış açısıyla sunmaya ziyaretçilerine teknoloji haberlerini sunmayı hedefleyen bilenyazar.net, amacı heryerde olan haber değil farklı haber amacıyla bugüne kadar yayın hayatına devam etti ve ediyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu