GoogleGuncelİnternet

Lenovo ThinkBook 14s Yoga Gen 2 ve 13s Gen 4 i Piyasaya Sürüldü

Lenovo ThinkBook 14s Yoga Gen 2 ve ThinkBook 13s Gen i dizüstü bilgisayarlar, Mobile World Congress (MWC) 2022’de tanıtıldı.

MWC 2022 etkinliğinde tanıtılan ThinkBook 14s Yoga Gen 2 dizüstü bilgisayarların başlangıç fiyatı 899€ olarak belirlenmiş. Cihaz, Mineral Grey ve Abyss Blue renk seçenekleri ile satışa sunuluyor. Tanıtılan diğer model ThinkBook 13s Gen 4 i’nin başlangıç fiyatı ise 749€ olacak şekilde ayarlanmış. Cihaz, Cloud Grey ve Arctic Grey olmak üzere iki farklı renk seçeneği ile kullanıcılara sunuluyor. Her iki model de Haziran ayından itibaren satın alım için uygun olacak.

Lenovo ThinkBook 14s Yoga Gen 2, 300 nit maksimum parlaklığa, Dolby Vision desteğine ve %100 sRGB renk gamı kapsamına sahip 14 inç full HD IPS 2 ekranı barındırıyor. Cihazın ekranı aynı zamanda, düşük mavi ışık emisyonları sertifikası ile birlikte geliyor. Ekran ayrıca, Corning Gorilla Glass ile korunmakta. ThinkBook 14s Yoga Gen 2, Windows 11 Pro çalıştıracak. Cihaz ayrıca, Dolby Audio destekli bir hoparlör sistemini barındırıyor. Cihazda, Intel Irıs Xe entegre ekran kartı ile birlikte 12.Nesil Intel Core i7 işlemci yer alıyor. Bunun yanı sıra dizüstü bilgisayar, 40GB’a kadar RAM desteği ve 1TB’a kadar PCIe Gen 4 çift SSD depolama alanı desteğini sunmakta.

Lenovo ThinkBook serisi yeni dizüstü bilgisayar, not almak, eskiz yapmak ve imza atmak için isteğe bağlı bir Akıllı Kalem desteğiyle birlikte geliyor. Ayrıca şirketin, desteklenen 14 dilde sesi metne dönüştürebileceğini belirttiği AI Meeting Manager özelliği de cihazda yer alıyor. Dizüstü bilgisayar aynı zamanda, MIL-STD 810H sertifikasına da sahip. Cihaz, 60Whr pil ile destekleniyor.

Tanıtılan bir diğer ThinkBook modeli olan Lenovo ThinkBook 13s Gen 4 i’nin temel özellikleri, büyük ölçüde ekran boyutu ve pil olmak üzere ThinkBook 14s Yoga Gen 2’nin özelliklerine benziyor. Dizüstü bilgisayar, 400 nit tepe parlaklığa ve düşük mavi ışık emisyonu desteğine sahip üç 13,3 inç ekran seçeneği ile birlikte geliyor. Cihazda, 32GB’a kadar LPDDR5 RAM ve 1TB’a kadar PCIe SSD depolama ile eşleştirilmiş 12.Nesil Intel Core i7 işlemci yer alıyor. Dizüstü bilgisayar, MIL-STD 810H sertifikasına sahip. Ayrıca cihaz, şirketin çip üzerinde eşleşen parmak izi oyucusunu da barındırıyor.

Dizüstü bilgisayar, bir HDMI 2.0 bağlantı noktası ve 1 USB Type-C bağlantı noktası ile birlikte, 2 Intel Thunderbolt 4 bağlantı noktasına sahip. Cihazda yer alan diğer bağlantı seçenekleri ise Wi-Fi 6E, Bluetooth v5.1 ve 3,5mm kulaklık jakı olacak şekilde sıralanıyor. Lenovo ThinkBook 13s Gen 4i dizüstü bilgisayarda, 56Whr’lik bir batarya da bulunuyor.

admin

Güncel teknolojiyi ve farklı bakış açısıyla sunmaya ziyaretçilerine teknoloji haberlerini sunmayı hedefleyen bilenyazar.net, amacı heryerde olan haber değil farklı haber amacıyla bugüne kadar yayın hayatına devam etti ve ediyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu