Apple-iOSGuncelİnternetMobilTeknoloji haberleri

iPhone 14 Pro tasarımı için heyecanlandıran iddia!

Apple’ın Eylül ayında tanıtacağı iPhone 14 serisi hakkında yeni detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor. Cihazların tanıtılmasına birkaç ay kalana kadar önemli değişiklikler olabilirken Taiwan Economic Times tarafından yayınlanan bir rapora göre Apple, iPhone 14 Pro konusunda noktayı koydu.

Apple’ın en büyük tedarikçisi Foxconn’un iPhone 14 Pro modeli için deneme üretimine başladığını ve ilk aşamaları geçen cihazın tasarımının tamamlandığı öne sürüldü. Aynı rapora göre bu yıl Pro ve Pro Max modellerini Foxconn üretirken, diğer iki iPhone 14 modelini Luxshare üretecek.

iPhone 14 Pro tasarımı için son nokta koyuldu iddiası!

Tasarımın tamamlanamsı konusunu biraz açmak gerekirse: Deneme üretimleri sonrasında cihazlar incelenecek ve tüm veriler değerlendirildikten sonra varsa sorunlar giderilecek, iyileştirmeler yapılacak. Yani rapora göre iPhone 14 Pro’nun ana tasarımı şu anda hazır durumda. Ancak olası bir üretim sorunu halinde, değişikliğe gidilme ihtimali bulunmuyor değil.

Apple’ın yeni amiral gemisi hakkında en çok merak edilen detayların başında ekran yer alıyor. Bazı kaynaklar Apple’ın çentiğe veda ederek, delikli bir ekran ile karşımıza çıkacağını iddia ederken, bazı kaynaklar bunu yalanlıyor ve iPhone 15 öncesinde böyle bir değişikliğin olmayacağını savunuyor.

Yayınlanan raporda bu konuya değinilmezken, ses düğmelerinin ve hoparlör ızgarasının tasarımında değişiklik yapılması bekleniyor. Yıllardır kamera çözünürlüğünü artırmayan Apple’ın 48 Megapiksellik bir ana kameraya geçiş yapacağı, 8K video kayıt imkanı sunacağı ve en yüksek modelde RAM kapasitesini 8 GB’a çıkaracağı bugüne kadar dile getirilen iddialar arasında.

Apple’ın eSIM teknolojisinin benimsenmesi için SIM kart yuvasını kaldıracağı da iddia ediliyor. Ancak birçok ülkede henüz bu teknoloji kullanılmadığı için bunun şimdilik mümkün olmayacağını düşünüyoruz

Gelen son bilgilere göre Apple’ın en büyük üretim partneri konumunda yer alan Foxconn, iPhone 14 Pro özelinde deneme üretimine başlamış durumda. Buradan işaretle telefonun tasarımı da tam olarak tamamlanmış gibi görünüyor.

Peki bizi tam olarak nasıl bir tasarım bekliyor? iPhone 14 Pro ve 14 Pro Max modellerinde çentik yerine ilk aşamada bir ekran deliği yer alacak bilgisi verilmişti.

Bu ekran deliğinde selfie kamerası olacak, Face ID’ye gücünü veren TrueDepth kamera sisteminin diğer sensörleri ise ekran altında konulacak denilmişti. Ancak daha sonra bu değişmiş ve telefonlarda “geniş bir ekran deliği olacak” söylentisi gündeme gelmişti.

En son ise çentiğin yerini yukarıda görebileceğiniz yapının alacağı iddia edilmişti. Kaynaklara göre son nokta konulan tasarımın merkezinde de direkt olarak bu yapı yer alıyor. Bu

admin

Güncel teknolojiyi ve farklı bakış açısıyla sunmaya ziyaretçilerine teknoloji haberlerini sunmayı hedefleyen bilenyazar.net, amacı heryerde olan haber değil farklı haber amacıyla bugüne kadar yayın hayatına devam etti ve ediyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu