İnternetTanitimlarTeknoloji haberleri

Bu elektrikli motosiklet Türkiye’de üretildi!

Ford Otosan tarafından geliştirilen yüzde 100 elektrikli motosiklet Rakun Türkiye yollarına çıkmaya hazırlanıyor.

Ford Otosan, elektrikli ve ticari araç üretiminde sahip olduğu bilgi birikimini yansıttığı Rakun Pro2 ve Rakun Pro3 elektrikli motosikletleri tanıttı. Özellikle işletmelerin paket taşımacılığı için tercih edilecek olan yeni nesil ulaşım araçları yüzde 100 elektrikli olarak tasarlandı. İlk etapta kuramsal kiralama ve satış olarak yollarda göreceğimiz bu araçların önümüzdeki dönemde bireysel kullanım için de satışa sunulması planlanıyor.

Rakun Pro 2 ve Pro 3, İstanbul’un dik yokuşlarını zorlanmadan çıkacak

Yokuş çıkma yeteneğinin özellikle elektrikli motorlarda önemli bir konu olduğu göz önüne alınarak geliştirilen Rakun Pro2 ve Pro3 için yokuş çıkabilme kapasitesi en kritik önceliklerden biri oldu. Elektrikli motor teknolojisiyle gücü doğru şekilde tekerleklere ileterek, özellikle İstanbul’un dik yokuşlarından zorlanmadan yol alabiliyor. 3 tekerlekli Pro3 versiyonu ise yükleri daha rahat taşımaya yardımcı olurken, arka iki teker bağımsız süspansiyonu sayesinde virajlarda normal 2 teker gibi manevra kabiliyetine sahip bulunuyor.

Pro2 ve Pro3’te bulunan 5 kW/h’lik batarya, normal şebeke elektriği üzerinden kablosunun prize takılması ile rahat ve kolay bir şekilde şarj edilebiliyor. Araçların menzili ise 100 km olarak açıklandı. 2022 yılında piyasaya sürülecek olan elektrikli motosikletlerin fiyatı ise açıklanmadı.

Türk mühendisler tarafından geliştirilen ve Ford Otosan Eskişehir Fabrikası’nda üretilen Rakun Pro2 ve Rakun Pro3’ün satış, pazarlama ve satış sonrası operasyonlarından Rakun Mobilite Teknoloji ve Ticaret A.Ş. sorumlu olacak.

Kaynak: Ford Otosan

admin

Güncel teknolojiyi ve farklı bakış açısıyla sunmaya ziyaretçilerine teknoloji haberlerini sunmayı hedefleyen bilenyazar.net, amacı heryerde olan haber değil farklı haber amacıyla bugüne kadar yayın hayatına devam etti ve ediyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu